16. listopada - Svjetski dan hrane

Svjetski dan hrane proglasila je Svjetska zdravstvena organizacija i obilježava se svake godine 16. listopada u više od 150 zemalja svijeta. Na taj dan slavimo hranu, ali i trgovinu hranom, napredak i raznolikost prehrambene industrije.

U sklopu školskog projekta Virtualni stručni posjet mliječnoj industriji Dukat d.d. obilježen je Svjetski dan hrane.

Najveći izazov i ovogodišnja tema je poboljšanje kvalitete hrane u prehrambenom lancu. Trend smanjenja kvalitete hrane uzrokovan sve većom željom za ekonomskom dobiti treba zaustaviti kroz povećanu kontrolu proizvođača hrane, distribucije i prodaje hrane kao i nadzor i ispitivanje hrane.

Učenici drugog razreda zanimanja komercijalist pod mentorstvom prof. Andree Braovac i prof. Jasenke Rašetine su prepoznali i povezali usvojene nastavne sadržaje iz nastavnih predmeta Poznavanje robe i Strukovne vježbe te primijenili stečena znanja tijekom analize primjera iz gospodarske prakse.

Učenici su virtualno istražili odabrani gospodarski subjekt i pratili izabrane prehrambene proizvode u kanalima prodaje odnosno od proizvođača do potrošača. Rezultate svojih istraživanja prikazali su pomoću različitih digitalnih alata te uredili školski pano.

Svi učenici su imali mogućnost sudjelovati u nagradnoj igri 'HACCP u trgovini' ulaskom u Escape room pomoću QR koda.

Fotografije pod opširnije i u foto albumu!

Svjetski_dan_hrane__FOTO.docx (3.30 MB)
Svjetski_dan_hrane__TEKST.docx (23.64 KB)

objavio: Velimir Ćurčija   datum: 15. 10. 2020.